Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Keşke Halı Yıkama olarak; siz değerli ev hanımlarından aldığımız soruların başında Stor perde nasıl yıkanır? sorusu gelmektedir. Stor perde kullanan kişilerin en sık sorduğu ve cevap aradığı soru, stor perde nasıl yıkanır? Kumaşa zarar vermeden yıkamanın yolu nedir?

Diğer perde türlerinde olduğu gibi, mutlaka stor perdeleriniz için de dönemsel olarak temizlik gerekiyor. Stor perde nasıl yıkanır sorusunun yanıtı bu kapsamda verilecektir. Doğru ve etkili yöntemlerin kullanılması sayesinde, kolay temizlenen stor perde modelleri yıkama yöntemleri ile stor perdelerin hijyen kalmasını sağlayabilirsiniz. Değerlendirip, anında perdelerin temizliğini sağlayın.

Stor Perde Nasıl Yıkanır? İşte Profesyonel Stor Perde Temizliği

İlk olarak perde temizliğinin önemli olduğunu bilerek hareket etmeniz öneriliyor. Elbette perdelerinizin yeni görünmesinde en önemli kriter, renklerinin solgun olmaması. Bunu sağlamak açısından perde temizliği konusunda profesyonel hizmet almak isteyebilirsiniz. Perdelerinizin sahip olduğu kumaş, perde sayısı gibi pek çok husus da sizin perde temizliğinde destek almanızı gerektirebilir. Bu durumda yapmanız gereken, perde temizliğinin gerçekleşmesi adına direkt olarak bu alanda hizmet veren firmalardan destek almak olacak.

Profesyonellik;

Perdenin kumaş türü, perdenin nasıl kullanıldığı, perdenin ne kadar zamandır temizlenmediği gibi hususlar son derece önemlidir. Bunun için mutlaka perde temizliği konusunda gereken yapılır. Profesyonel temizlikte, perdelerinizin renginin zarar görmemesi, kumaş dokusunun zarar görmemesi adına kullanılan temizleme ürünleri, kurutma biçimi ona göre seçilir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan perdelerinizin temizlendiğini görmüş olacaksınız. Değerlendirip bu alanda sunulan hizmetten anında faydalanma yoluna gitmeniz önerilir.

Stor ve Zebra Perdeler Nasıl Yıkanır? İşte Doğru Temizleme Ürünleri;

Yıkanacak olan perdeler için stor perde nasıl yıkanır sorusunun yanıtı dahilinde, elbette bu temizlik işleminde hangi ürünlerin kullanılması gerektiği de olacaktır. Temizleme sırasında stor perdenin sahip olduğu kumaş türü, renk ve buna benzer her türlü kriter direkt olarak temizliğin doğru bir şekilde olup olmayacağını belli edecektir. Temizleme ürünlerinin doğal olması, kumaşa zarar vermiyor olması gibi pek çok özellik direkt olarak temizliğin en iyi şekilde yapılmasını sağlayacak olan seçenekler arasındadır.

Etkili Kurutma Yöntemi;

Yapılacak olan temizleme işlemi sonrasında kurutma gerekecek. Bunun için ise direkt olarak kurutma makineleri, özel alanlar kullanılacak. Kurutmanın çok daha iyi şekilde olması, bu aşamada perdenin zarar görmemesi bu şekilde mümkündür.

Yukarıda verilen kriterlere dikkat edilerek, belirlenmiş olan aşamalar tamamlanır. Sizin için sunulan bu fırsat, perdelerinizin temizliğinin profesyonel şekilde gerçekleşmesi için yeterlidir. Direkt olarak perde temizliğinin sorunsuz olması için stor perde nasıl yıkanır sorusuna verilen kurumsal yanıta göre hareket etmeniz en doğrusu olacaktır.

Stor Perde Evde Yıkanır mı?

Perde temizliğinin yapılmasında evde yıkamak istiyorum gibi bir tercihiniz de olabilir. Her şeyden önce bu yıkama işlemi için perdenize zarar vermeyecek genişlikte bir alanın olması önemlidir. Stor perde nasıl yıkanır sorusunun yanıtını, evde yıkamak isteyen kişiler için de veriyoruz. Yıkama alanınızın olmasının yanı sıra, perdenizin dokusunun da evde yıkamaya uygun olması gerekiyor. Satın alma sırasında model ve diğer özelliklere bakarak bilgi edinmeniz önemlidir. Yıkama için uygun olması halinde, hafif bir şekilde perde dokusuna zarar vermeden yıkayabilirsiniz.

Alan uygun olması halinde, aynı şekilde durulama işlemini de yapacaksınız. Perdenin en iyi şekilde durulanması, leke ya da iz kalmaması açısından önemlidir. Buna dikkat ederek, yıkama işleminin titiz bir şekilde gerçekleşmesi sağlanabilir. Durulama aşamasında perdenizin dokusuna bakarak işlemi devam ettirin.

 •  

Son olarak perdeyi tamamen düz durabileceği bir alana asmalısınız. Kurutma işlemi bu alanda gerçekleşecektir. Stor perde nasıl yıkanır?  Sorusunun yanıtına göre, siz de perdenizin yıkanmasını sağlayabilirsiniz. Her aşamada perdenin buruşmamasına ve zarar görmemesine dikkat etmelisiniz. Her türlü perde modelleri yıkama ve temizliği konusunda hizmet veren Keşke Halı Yıkama firmamız, size bir telefon kadar yakındır.

You need to select a widget type before you’ll see anything here. 🙂

 

HALI BAKIMI

Evlere hoş bir görüntü ve sıcaklık katan halılar, evinizi renklendiren güzel bir dekoratif unsurudur. Ancak kirli bir halı evinizin tüm havasını bir anda olumsuz yönde değiştirebilir. Yeteli ve doğru yöntemlerle temizlenmediğinde ilk günkü güzel görüntüsünü kaybeder. Tüylerde sertleşmeler, renginde solma ya da iplerinde dökülmeler meydana gelebilir. Uzun vadede halınız hacmini kaybeder, dokusu bozulur ve çirkin görünmeye başlar.

Halı temizliği doğru yapılmadığında karşılaşacağınız sorun yalnızca görsel değildir. Halıların tüyleri arasında kalan tozlar zamanla birikip derinlere iner ve ev akarları ile çeşitli bakteriler oluşur. Ayrıca halılar toz ve bakterilerin birikip çoğalmayı sevdiği bir ortam sağlarlar. Bu ev akarları, alerjik rinit ya da astım gibi çeşitli üst solunum yolları rahatsızlıklarına neden olabilir yada bu hastalıkları tetikler. Alerjik bünyelerde veya astımı olan kişilerde ciddi sorunlar yaratabilir.

Bu yazımızda halı nasıl temizlenir, halı nasıl dezenfekte edilir, evde halı nasıl yıkanır ve bu işlemlerin püf noktaları nelerdir kolayca öğrenebilirsiniz.

 

HALI NASIL TEMİZLENİR?

Halılarınızı profesyonel olarak temizletebileceğiniz gibi bazı durumlarda kendiniz de temizleyebilirsiniz. Halı temizliğine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, halınızın kullanma talimatında bulunan uyarılara dikkat etmeniz ve bunlara göre davranmanızdır. Halınızın cinsi, yünü ve dokuma stili uygun temizleme metodunu bulmanıza yardımcı olur.

Halı temizliğini profesyonellere bırakmak güvenli ve rahat bir yoldur. Ancak temizlemeye vermeden önce halının cinsini belirtmeyi ve kullanma talimatında yazan uyarıları iletmeyi unutmayınız. Zira el dokuma halı, makine halısı, ipek halı, yün halı ve kilim gibi farklı nitelikteki halı modelleri farklı malzemelerine göre temizlenmelidir. Halınızı bu talimatlar uyarınca evde de dikkatli olmak suretiyle temizleyebilirsiniz.

 

 

HALI BAKIMINA DAİR İPUÇLARI

*Halınızı silkelemeyin, dövmeyin. Güneşten ve rutubetten koruyun.

*Halınızı evcil hayvanların tuvalet atıklarından koruyun, asit içeren atıklar halınızda kalıcı hasarlar oluşturabilir.

*Halınızın üzerinde oluşabilecek lekelere anında müdahale etmek lekenin çıkmasını kolaylaştıracaktır.

*Halı üzerine dökülen sıvı leke yapıcılarını zaman kaybetmeden havlu kağıt ile emdirin.

*Halı üzerine dökülen katı leke yapıcılarını zaman kaybetmeden bir kaşık yardımıyla alın.

*Halınızın yüzeyinde leke kalmış ise halınıza uygulayacağınız leke çıkarıcıyı önce halınızın görünmeyen bir yerinde kulak çubuğu ile deneyin.

*Şarap lekesi, çay lekesi, kahve lekesi, alkol lekesi, yağ lekesi, kimyasal lekeler ve benzeri lekeler için profesyonel yardım isteyin.

*Halınızı kesinlikle katlamayın. Kullanmadığınız durumlarda rulo yapıp yatay olarak muhafaza edin.

*Zaman zaman halınızın üzerindeki ağır eşyaların yerlerini değiştirin veya halınızın yönünü değiştirin. Eşya izlerini yumuşak bir fırça yardımıyla fırçalayarak havalandırın.

*Halınızda ilmek çekmeyin, çıkmış olan ilmekler var ise onları da halı yüzeyinden makas yardımıyla kesin. Profesyonel yardım için iletişime geçiniz.

 

HALI TEMİZLİĞİNE DAİR PÜF NOKTALAR

-Halınızı süpürmek için sadece elektrikli süpürge kullanın (Robot süpürgelerin saçakları halılarda fırçalarına takılıp zarar verdiğini unutmayın)

-Güzelce süpürdüğünüz halınızın tüm tozlardan arındığına emin olun

-Süpürme esnasında halının dokuma yönüne dikkat edin

-Temizlik esnasında kimyasal ve ağartıcı içermeyen, doğal halı şampuanı tercih edin

-Kullanacağınız şampuanı her ihtimale karşı halınızın fazla görünmeyen bir köşesinde deneyin

-Halınızı şampuanın köpüğü ile temizlemeye ve fazla ıslatmamaya özen gösterin

-Halınızı tel ya da sert naylon fırçalarla ovalamayın. Bu tüylerin kopmasına ve aşınmasına neden olabilir.

-Genel temizlik yerine belli bir lekeyi çıkarmak için halınızı siliyorsanız uygun temizleyiciyi kullandığınızdan emin olun kuruduğundan lekenin kusacağını unutmayın

-Lekeli alana leke çıkarıcı döktükten sonra bez ile baskı yapıp ileri geri silmeniz gerekmektedir. Lekeli bölgenin dağılmamasına dikkat edin.

-Halılarınızı düzenli olarak havalandırmaya çalışın

-Eğer suyu emen bir elektrik süpürgeniz yoksa evde leke çıkarma işleminden uzak durmanızda fayda var. Lakin içinde kalan leke çıkarıcı halınıza büyük ihtimalle zarar verecektir.

 

HALI TEMİZLİĞİ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Halılarınız lekelendiğinde, bu lekelere anında müdahale etmek en kolay çözümdür ancak yanlış temizlik uygulamaları yaradan çok zarar getirebilir. Evinizde bulunan malzemelerle kolayca hazırlayacağınız temizlik çözümleri bu riskleri en aza indirir.

· Halıda bulunan kötü kokulardan kurtulmak için üzerine karbonat serpin ve en az 30 dakika bekleyin. Daha sonra halınızı süpürün.

· Karbonat ve sirke karışımını fısfıslı bir kaba koyarak lekelerin üzerine püskürtün. Bu karışım leke çıkarmada etkili olduğu gibi halınızdaki bakterileri de yok eder. (Sentetik ve naylon halılar için geçerlidir)

· Yarım kap suya ¼ oranında yumuşatıcı, ¼ oranında sirke, bir tatlı kaşığı toz deterjan, bir tatlı kaşığı karbonat ilave edin ve homojen bir karışım elde edene kadar çalkalayın. Hazırladığınız karışımı halının lekeli yerine püskürtün ve birkaç saat bekleyin. Halınızı sünger, havlu ya da mikro fiber bez ile silin ve bol su i le durulayın. (Sulu elektrik süpürgesi ile içinde kimyasal kalmadığından emin olana kadar süpürün ve kimyasalı halınızdan arındırın)

· Halılarınızı sildikten sonra mutlaka havalandırın ya da pencerelerinizi açarak kurumaya bırakın.

· Daha inatçı lekeler için lekeli bölümü diş fırçası ile fırçalayın

· Halıdaki sakız lekesi için buz kompresi uygulayın ve sertleşen sakızı halının tüylerine zarar vermeden kazıyın

· Mum lekeleri için halınızın lekeli kısmına gazete kağıdı koyun ve üzerinden ütüleyin. Ardından kalan lekeyi karbonat ile silin

 

Bölgelerimiz

 

 • Başakşehir Halı Yıkama

 • 1.Etap Halı Yıkama, 2.Etap Halı Yıkama, 3.İstanbul Halı Yıkama, 4.Etap Halı Yıkama, 5.Etap Halı Yıkama, Ağaoğlu My World Halı Yıkama, Arterium Halı Yıkama, Avrupa Konutları Halı Yıkama, Ayazma Emlak Konut Halı Yıkama, Altınşehir Halı Yıkama, Bahçetepe Halı Yıkama, Bahçeşehir 1.Kısım Halı Yıkama, Bahçeşehir 2. Kısım Halı Yıkama, Başak Halı Yıkama, Başakşehir Halı Yıkama, Bulvar İstanbul Halı Yıkama, Güvercintepe Halı Yıkama, Deprem Konutları Halı Yıkama, Emlak Konut Halı Yıkama, Evvel İstanbul Halı Yıkama, Fenertepe Halı Yıkama, İkitelli OSB Halı Yıkama, Kayabaşı Halı Yıkama,  Kayaşehir Halı Yıkama, Kiptaş Masko Evleri Halı Yıkama, Park Mavera Halı Yıkama, Şahintepe Halı Yıkama, Şamlar Halı Yıkama, Onurkent Halı Yıkama, Oyakkent Halı Yıkama, Mall Of İstanbul Rezidance Halı Yıkama, Park Mavera Halı Yıkama, Metrokent Halı Yıkama, Misstanbul Halı Yıkama, Moster Life Halı Yıkama, Nidapark Halı Yıkama, Vadişehir Halı Yıkama, Ziya Gökalp Halı Yıkama, 

 • Bağcılar Halı Yıkama

 • Bahçelievler Halı Yıkama

 • Bakırköy Halı Yıkama

 • Bayrampaşa Halı Yıkama

 • Güngören Halı Yıkama

 • Halkalı Halı Yıkama

 • Esenler Halı Yıkama

 • Küçükçekmece Halı Yıkama

 • Kaya şehir Halı Yıkama

 • Zeytinburnu Halı Yıkama

Bir cevap yazın